Był bardzo deszczowy poranek we Wrocławiu. Targ staroci, rower, własnoręcznie wykonany wózek i jedno pytanie – „Czy to się uda?”. Udało się!

Wydarzenia plenerowe i słodki rower

Zanim pojawiły się autorskie lokale, Słodkiego Chłopaka można było spotkać niemal wszędzie tam, gdzie działo się coś dobrego. Nasz charakterystyczny wózek przemierzał Wrocław podczas wydarzeń plenerowych, targów i miejskich spotkań.

To właśnie wtedy budowaliśmy markę – nie za biurkiem, ale na ulicach miasta, rozmawiając z ludźmi, częstując wypiekami i ucząc się, czego naprawdę oczekują Goście.

Z dbałością o każdy detal

Choć wiele się wydarzyło, jedno pozostaje niezmienne: sposób, w jaki tworzymy nasze wypieki.

Wciąż przygotowujemy je z najwyższej jakości składników, z cierpliwością, dbałością o szczegóły i dużą porcją serca. Nie interesuje nas masowość. Interesuje nas smak, który zostaje w pamięci.

Za Słodkim Chłopakiem stoją dwaj przyjaciele – Rafał Kuryło i Błażej Domaradzki – którzy od początku wierzyli, że dobra kawiarnia to coś więcej niż kawa i ciasto. To miejsce, do którego chce się wracać.

Kawiarnie tworzone z myślą o ludziach

Dziś Słodki Chłopak to miejsca spotkań, rozmów i małych codziennych przyjemności. Miejsca, w których można na moment zwolnić i złapać oddech od codziennego tempa. Bo czasem najlepsze, co można dla siebie zrobić, to usiąść przy dobrej kawie i zjeść kawałek ulubionego, domowego ciasta.

>> Jak przez lata zmienił się Słodki Chłopak? O historii, trendach, wypiekach i kulinarnych kooperacjach posłuchaj w audycji „Kulinarny Wrocław” w Radio RAM